top of page

ישור שיניים

יישור שיניים עוסק באבחון וטיפול בשיניים עקומות, צפופות, שיניים שלא צמחו במקומן וכיוון מיקום הלסתות.

במרפאתנו נאבחן ונקבע את סוג הבעיה ונתאים דרכי הטיפול האורתודונטי הנכון עבור המטופל.

למי מיועד גשר בשיניים ?

הגשר מיועד למטופלים אשר סובלים משיניים שלא צמחו במקומן או משיניים עקומות, הגשר מפעיל לחץ קל על השיניים לאורך זמן, מה שמסייע במיקומן מחדש וישורן.

ידוע כי החיוך הינו גורם החשוב לבטחון העצמי שלנו והליך זה לא רק יביא לשיפור החיוך אלה גם יתרום לחניכיים בריאות יותר.

 

איך נראה גשר לישור שיניים ?

 

הגשר הקלאסי נראה כמו חוט מתכת שמחובר לקוביות הדבוקות לשיניים,

אותו חוט מחובר לאותן קוביות בעזרת גומיות שמצמידות את חוט המתכת לקוביה כאשר החוט מחבר בין כל השיניים ונמתח ע״י הרופא לפי קצב ההתיישרות בכל פגישת מעקב, ובכך מפעיל לחץ מתון אשר גורם לשיניים לנוע בכיוון הרצוי.

 

האם  תהליך הישור שיניים כואב ?

 

לא כואב אבל מדי פעם ישנה תחושה של חוסר נעימות,

כשמפעילים לחץ על החוט שמקשר את השיניים מרגישים חוסר נעימות בעיקר בשעות הראשונות לאחר הטיפול, אך לאחר אותן שעות הגוף מסתגל ללחץ  וכמעט ולא מרגישים אותו.

 

כמה זמן לוקח לישר את השיניים ?

טיפול ישור שיניים אינו תהליך קצר ויכול לקחת כמה חודשים ואפילו כמה שנים. 

פעולת היישור מצריכה שיתוף פעולה מהמטופל ומחייבת אותו להגיע לביצוע המתיחה פעם ואפילו פעמיים בחודש

 

 

האם אפשר לאכול עם גשר בשיניים ?

ברור שכן! אין כל מניעה להמשיך לאכול כמו שאנחנו רגילים, אבל חשוב מאוד לשמור על הגיינת הפה ולבקר אצל שיננית עלפי הנחיות הרופא המטפל.

איזה סוגים של גשר יש ? והאם יש פתרון אסטתי יותר ?

קיימים מס׳ סוגי גשרים כשכולם הלכה למעשה מביאים לתוצאות זהות, ההבדלים לרוב  יהיו פונקציה של נוחות ואסתטיקה וכמובן המחיר.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האם ניתן להרכיב גשר לשיניים בכל גיל ?

תהליך יישור מתאפשר בדרך כלל החל מגיל 8.

למעשה תחילת טיפול בגיל 8 יכולה להביא לתוצאות מהירות יותר והימנעות מהליכים מורכבים.

בפועל רוב תהליכי היישור מתבצעים בגיל מאוחר יותר 10-12 כאשר כל השיניים חלביות התחלפו.

חשוב שנתחיל את תהליך היישור מוקדם ככל האפשר לא רק משיקולי אי נוחות ואסתטיקה אלה גם משיקולים בריאותיים וזאת בכדי שנוכל לסיים עם תהליך בהקדם ככל הניתן.

אנו לא מקלים ראש באספקט החברתי ורוצים להקל על המטופל ככל האפשר ולנסות ולקצר את תהליך היישור מהר ככל האפשר.

כמובן שקיימים היום אופציות שכמעט ואינן מורגשות (כפי שפירטנו למעלה) אך עליהן נמליץ בעיקר למטופלים בגילאי ההתבגרות ומבוגרים

 

 

על מה חשוב להקפיד?

במילה אחת-הגיינה.

1047.jpg
1975.jpg
2731.jpg
75.jpg
incognito_edited.jpg
headgear_edited.jpg
651_edited.jpg

מכשור פונקציונלי – מיועד לתיקון בעיה ביחסים בין הלסתות, כאשר הלסת העליונה בולטת יחסית לתחתונה וגורמת לשיניים להראות בולטות יותר. המכשור משפיע על תהליכי הגדילה הטבעיים של הפנים והלסתות, תוך הפעלת כוחות אורתופדיים לעיכוב גדילה של הלסת העליונה וניצול שרירי הפנים לעידוד גדילה ולשינוי המיקום של הלסת התחתונה. בסוף התהליך אנו נראה שינוי בפרופיל הפנים והקטין משמעותית את המרחק בין השיניים והלסתות.

רסן לשיניים–  הרסן הוא מכשיר חיצוני המחובר אל הטוחנות העליונות ודוחף אותן אחורנית. רסן לשיניים מיועד בעיקר לטיפול בליקוי סגר במקרה של בליטה בשיניים הקדמיות או צפיפות בלסת. מדובר בהתקן שמרני שנועד למנוע עקירות מיותרות. הרסן מחובר לאזור הצוואר או הראש שלפעמים יורגש כחוסר נעימות קלה.

רסן נוסף שהומצא בשנים האחרונות וחולל מהפכה הוא ה- ׳קרייר׳ 

(CARRIER MOTION) 

אותו התקן מהווה פריצת דרך משמעותית ומקצר את משך הטיפול מ6-9 חודשים ל 4 חודשים, ההתקן הוא פנימי, בלתי נראה ואסתטי.

יישור שיניים פנימי (לינגואלי) – יישור שיניים פנימי באמצעות מכשור שמודבק על השיניים בצדן הפנימי שאינו נראה כלפי חוץ. הסמכים הלינגואלים הם פנימיים, קטנים, עדינים וכמעט ואינם מורגשים. החוט שמגשר בין השיניים מותאם אינדיווידואלית לכל מטופל ומיוצר במעבדה בחו”ל.

קשתיות שקופות (CLEAR ALIGNERS) – בחלופה זו מוחלפים הסמכים שתוארו מקודם בפלטות שקופות (קשתיות  סביב השיניים), העשויות מפלסטיק קשיח וכמעט בלתי נראות בשיטה זו יש אפשרות לראות את התוצאה הסופית לפני התחלת הטיפול. הגשר הבלתי נראה מיוצר במעבדה בחו”ל לאחר סריקה ובניית מודל תלת מימדי.

בחלופה זו הקשתיות בריאות יותר לחניכיים, שכן ניקוי השיניים קל וקצר יחסית. כמו כן, הן נוחות להרכבה ואינן מלוות בחוסר נוחות של גשר המתכת.

גשר בצבע השן – גשר שקוף ואסתטי יותר ואינו עשוי ממתכת אלא מחרסינה. הסמכים בנויים כמנעול, אותו פותח ההרופא בכדי לאפשר את הכנסת הקשת לסמך.  ולמרות שהמערכת אסטתית יותר, התוצאות זהות לאלה של הגשר הקלאסי.

הגשר הקלאסי- האפשרות הוותיקה והנפוצה ביותר המשמשת כפתרון האידיאלי ליישור שיניים לילדים. הגשר מורכב מ-׳סמכים׳ (נראה כמו טבעות/קוביות) מתכתיים המוצמדים לשיניים בצד הקדמי וחוט מתכת העובר בינהם. 

%D7%94%D7%92%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%94_edi

המרכיב החשוב ביותר בכל הליך דנטלי הוא הגיינת הפה ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר ביישור שיניים, הדדיות היא שם המשחק בתהליך וכמו שרופא השיניים מחוייב ב100% לטיפול כך גם המטופל נדרש להיות מחוייב לתהליך ע״י שמירה על הגיינת הפה.

נכון, שמירה על הגיינת הפה כשמותקן גשר אמנם קצת יותר מורכבת, אך ללא ספק משמעותית להשגת תוצאות לאורך זמן או במקרה של גשר, קיצור הזמן.

הזנחה של הגיינת הפה עלולה לגרום לשאריות מזון המצטברות על הגשר להגיע למצב של רקבון ולגרום לריחות לא נעימים, עששת ולדלקות שיאריכו את משך ההליך לשווא.

גם כשמטופל  בוחר בקשתיות השקופות שמקלות על שמירת ההגיינה הוא אינו פטור ומחויב לשמור על חיטוי הפה ונקיון הקשתית כאשר הוא מסיר אותה.

כאשר אנו מצחצחים את השיניים ישנם מס׳ אמצעים שיכולים להקל על שמירת ההגיינה ולקצר את משך זמן הצחצוח, לכן אנו נמליץ למטופל לצחצח במברשת שיניים חשמלית, מברשת אינטרדנטלית (מברשת לניקוי עמוק בין השיניים והחניכיים), שימוש במשחת שיניים המכילה פלואוריד, שטיפה במי פה וחוט דנטלי מפעם לפעם לא תזיק.

וחשוב מכל להקפיד להגיע לביקורים שנקבעו במרפאה!

אינסיגניה.jpg

אורתודונטיה מותאמת אישית – אינסיגניה. פיתוח דיגיטלי של ישור שיניים מותאמם אישית (Customized Orthodontics) של ייצור סמכים וחוטים המותאמים בהכנה אישית למתרפא. הפה נסרק והמידע נשלח למעבדה, שם נבנית תוכנית טיפול ראשונית המוצגת בצורה תלת ממדית לעיונו של הרופא, המעדכן אותה עד לקבלת תוכנית המתאימה והמדויקת ביותר. ישנה אפשרות להתקן מתכתי או שקוף ללילדים ומבוגרים.  

bottom of page